Apakšstacija Ventspils

Pasūtītājs AS Latvijas elektriskie tīkli, AS Augstsprieguma tīkls
Laiks 2012–2017
Ieguldījums Būvprojekta izstrāde, būvniecība un montāža
Valsts Latvija

Ar mērķi paaugstināt Ventspils pilsētas elektroapgādes drošumu, LEC vairākos posmos veica darbus 330 kV apakšstacijā Ventspils. No 2012. līdz 2014. gadam tika izbūvēta pati apakšstacija Ventspils, savukārt no 2016. līdz 2017. gadam tiek veikta 110 kV apakšstacijas rekonstrukcija. LEC pārziņā bija būvprojekta izstrāde un saskaņošana, visu būvniecības darbu veikšana, elektroiekārtas daļēja piegāde, visas elektroiekārtas montāža un ieregulēšana.
Pirms tehniskā projekta izstrādes darbu uzsākšanas tika veikti sadales teritorijas grunts izpētes darbi. Pēc ģeoloģijas rezultātu apkopošanas tika secināts, ka apakšstacijas portālu pamati jābūvē uz dzītiem pāļiem, zem katra portālu pamata paredzot 15 pāļus 14 metru dziļumā. Portālu metālkonstrukcijas ir ražotas no S355 markas tērauda, kas ļāva nedaudz samazināt portālu svaru, toties ievērojami palielināt to izturību. Visas metālkonstrukcijas ir karsti cinkotas, kas ļauj maksimāli palielināt to kalpošanas ilgumu.
Projekta realizācijas laikā nepārtraukti tika nodrošinātas darbības un pasākumi, lai nepieļautu un novērstu jebkādu LEC aktivitāšu nelabvēlīgu ietekmi uz apkārtējo vidi. Pasūtītājs atzinīgi novērtējis uzņēmuma ieguldījumu, atzīmējot, ka «projektēšanas un celtniecības montāžas darbi veikti līgumā noteiktajā termiņā un labā kvalitātē, objekts sekmīgi nodots ekspluatācijā. LEC vērtējams kā kompetents un atbildīgs darbu izpildītājs, iesaistoties un dodot priekšlikumus dažādu neparedzētu problēmu risināšanā darbu izpildes gaitā.»
Savukārt Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku Asociācijas 2014. gada konkursā projekts Apakšstacijas Nr.160 Ventspils 330 kV sadalnes izbūve ieguva 1. vietu nominācijā Jaunbūvju objekti virs 1 milj. eiro.

Atpakaļ