Aleksandrs Gorjainovs 2.vietas ieguvējs konkursā – “Latvijas Gada inženieris – projektētājs 2023!”

Apsveicam un Lepojamies ar mūsu uzņēmuma darbinieku – Aleksandru Gorjainovu, kurš prestižajā konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva 2023, kas norisinājās 2024. gada 7. martā kultūras pilī Ziemeļblāzma nominācijā:
Latvijas Gada inženieris – projektētājs 2023 ieguva 2.vietu!

Aleksandrs Gorjainovs uzņēmuma komandai ir pievienojies 2011. gadā un šobrīd ir SIA “LEC” Projektēšanas nodaļas vadītājs. Viņš sevi ir pierādījis gan kā kompetentu projektētāju, gan arī kā profesionālu projektēšanas komandas vadītāju.
Pašlaik Aleksandrs darbojas un vada komandas darbu vairākos nozīmīgos projektos kā ātrgaitas dzelzceļa Rail Baltica, Rīgas HES primāro iekārtu nomaiņa, Latvijas Dzelzceļa Vilces apakšstaciju iekārtu nomaiņa un citos enerģētikas jomas attīstības projektos.

Sintija Krilovska saņem nozīmīgu apbalvojumu

Sintija Krilovska -Apbalvojums

LEPOJAMIES AR MŪSU IZCILAJIEM DARBINIEKIEM!

SINTIJA KRILOVSKA, LEC Construction International GmbH Projektu vadītāja Par nozīmīgiem sasniegumiem foruma nomināciju ietvaros tika Godināta būvniecības jomā Foruma Sieviete Arhitektūrā, Būvniecībā, Dizainā 2022 gala ceremonijā Mežotnes baznīcā 2023.gada jūlijā.
Building Design & Construction Council
buvniekupadome.lv

Sintija Krilovska -Apbalvojums

“Misija Nulle”

LEC pievienojas sociālajai iniciatīvai “Misija Nulle”

 

SIA “Latvijas Energoceltnieks” (LEC) pievienojas nacionālā mēroga iniciatīvai “Misija Nulle”, kuras mērķis ir novērst darbā un ar to saistīto ārējo apstākļu rezultātā bojāgājušo skaitu, būtiski samazināt nelaimes gadījumu skaitu darba vietās, tiecoties uz “0”, un preventīvi ieviest pasākumus darbinieku veselības aizsardzībai un saglabāšanai. Līdz ar dalību šajā iniciatīvā un parakstot Misijas Nulle hartu, LEC ir apņēmies arvien paaugstināt savu drošības veiktspēju, izglītot darbiniekus un sadarbības partnerus, kā arī dalīties labajā praksē ar citu nozaru pārstāvjiem.

 

“Darba drošība un darbinieku labklājība ir viena no mūsu pamata vērtībām, un ik dienu īstenojam virkni nozīmīgu pasākumu, lai darbs visos mūsu objektos Latvijā, Vācijā, Zviedrijā un Somijā būtu saskaņā ar augstajiem drošības un augstākās kvalitātes standartiem. Esam gandarīti kļūt par daļu no šīs nozīmīgās iniciatīvas – tā būs iespēja gan dalīties savā ilggadējā pieredzē un atbildīgajā rīcībā, gan gūt papildu zināšanas par ar drošību saistītām aktualitātēm, ko īsteno citu nozaru uzņēmumu,” stāsta Dmitrijs Soldatenko, SIA “Latvijas Energoceltnieks” valdes priekšsēdētājs.

 

Iniciatīvas “Misija Nulle” ierosinātāja SCHWENK Latvija valdes locekle, Personāla un administrācijas direktore Linda Šedlere sveic SIA “Latvijas Energoceltnieks” ar pievienošanos šai atbildīgo darba devēju kustībai un publisku apņemšanos rūpēties par darbinieku veselību un drošību, nodrošinot drošu darba vidi un kultūru visās uzņēmuma darbības vietās. L. Šedlere uzsver, ka darba devēji kā sociāls partneris spēj iedarboties uz darbinieka vērtībām, ar praktisku iesaisti izglītot un veicināt drošus paradumus ikdienā, tā mērķtiecīgi mazinot būtiskāko nelaimes gadījumu cēloni – nedrošu rīcību. Ar uzņēmuma vadības iesaisti un atbalstu, rūpēm par darbinieku labbūtību un apzinoties, ka cilvēka veselība un drošība ir būtiskākais visā vērtību ķēdē, nulle negadījumu mērķis ir sasniedzams.

 

Iniciatīva “Misija Nulle” ir uzsākta 2022. gadā, tā ir platforma un ekspertu tīkls, kas palīdz dalībniekiem risināt ikdienas veselības un drošības izaicinājumus darba vidē. Šobrīd iniciatīvai ir pievienojušies teju 50 uzņēmumi no tādām nozarēm kā ražošana, būvniecība, atkritumu apsaimniekošana, finanses, enerģija, darba aizsardzības pakalpojumi, tirdzniecība u.c. Plašāka informācija par sociālo iniciatīvu “Misija Nulle” ir pieejama: www.misijanulle.lv.

 

Labo domu maisiņš

Viena no SKONTO GROUP un LATVIJAS ENERGOCELTNIEKS galvenajām vērtībām ir cilvēki. Jau vairāku gadu garumā gaidot svētkus uzņēmuma darbiniekiem un viņu bērniem tiek organizētas aktivitātes ar dažāda veida radošajām darbnīcām. Šogad mūsu Ziemassvētku vecītis ar savu rūķu komandu svētku sajūtu radīja savādāk, nekā ierasts. 2020. gada nogalē uzņēmuma darbinieki ar ģimenēm aktīvi piedalījās akcijā “Labo domu maisiņš”, kuras ietvaros tapa radoši un pozitīvu domu pilni mākslas darbi, kas nu iedvesmo ikvienu LEC darbinieku un rada siltas sajūtas.

Zviedrijas lielākais Vēja parks

Uzņēmums ir uzsācis darbu Zviedrijā, lielākajā Vēja enerģijas stacijas parkā, ieguldot 33kV kabeļlīnijas apmēram 50 km un savienojot vēja ģeneratorus ar apakšstaciju – šāda tipa objekts uzņēmuma vēsturē ir pirmais. Pateicoties uzņēmuma augsti kvalificētajam un dinamiskajam darbaspēkam, nebaidāmies no izaicinājuma realizēt šo projektu, gūstot ļoti vērtīgu jaunu pieredzi. Lielākais Zviedrijas vēja parks atrodas tālu valsts ziemeļos, reljefs ir kalnains, ar dažādiem zemes slāņiem, kas darbu veikšanu padara īpaši sarežģītu. Darbi objektā tika uzsākti 2019. gada oktobrī, 2020. gada vasaras izskaņā plānots pabeigt. Realizējot šo un citus projektus ārpus Latvijas, uzņēmums pilda apņemšanos būtiski attīstīties ārpus Latvijas, īpaši Skandināvijas tirgū.

 

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību ”Latvijas Energoceltnieks” iekļuvis Latvijas lielāko uzņēmumu TOP500

Latvijas lielāko uzņēmumu TOP 500 ir Laikraksta Dienas Bizness un informāciju tehnoloģiju uzņēmuma Lursoft IT veidots izdevums.

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību ‘’Latvijas Energoceltnieks’’ ir viens no Skonto Group uzņēmumiem, kas iekļuvis db.lv TOP 500, kurā apkopoti lielākie uzņēmumi Latvijā pēc neto apgrozījuma 2018. gadā, kā arī vērtējums reģionālo un nozaru griezumā. SIA ‘’Latvijas Energoceltnieks’’ palielinot apgrozījumu par 7,31% no 2017. gada, sarakstā ieņem 149. vietu ar 56,95 miljonu eiro apgrozījumu. Apsveicam uzņēmumu ar labo sniegumu 2018. gadā un vēlam izaugsmi turpmāk!

2019. gada 31.oktobrī tika pabeigts projekts ”Kurzemes loka 110 kV elektropārvades līniju pārbūve posmā Ventspils – Tume – Rīga (Imanta), pastiprinot ar 330kV līniju”

 

 

SIA “Latvijas Energocelntieks” ieguldījums :

 • Piedalīšanās tehniskā 110/330 kV tehniskā projekta izstrādē un saskaņošanā, t.sk., ģeoloģisko izpētes darbu veikšanā;
 • Zemes īpašnieku informēšana par plānoto projektu, un ja nepieciešams problēmu risināšana projekta realizācijai kopā ar Galveno Pasūtītāju;
 • Šķērsojošo komunikāciju (20 kV, 10 kV un zemāku spriegumu, sakaru kabeļi, uc.)) pārbūves projektu izstrāde un saskaņošana;
 • Mežizstrādes darbi (esošās trases paplašināšana, jaunas trases izciršana, nepieciešamības gadījumā inventarizācijas lietu sagatavošana);
 • 110/330 kV balstu pamatu izbūve:
 • Rūpnieciski ražotu dzelzsbetona pamatu uzstādīšana;
 • Monolīto pamatu uzstādīšana;
 • Pamatu pāļu izbūve un režģžoga pamata izbūve virs pāļiem;
 • 110/330 kV balstu montāža (metālkonstrukciju montāža);
 • 110/330 kV piekarizolatoru, atsējizolatoru montāža;
 • Šķērsojošo objektu (20 kV, 10 kV un zemāku spriegumu, sakaru kabeļi, u.c.) pilna cikla pārbūve;
 • 110/330 kV vadu montāža, un pēc to montāžas vadu nostiprināšana balstos;
 • Spraišļu montāža;
 • Vibrācijas slāpētāju montāža;
 • Cilpu savienošana enkurbalstos;
 • Zibensaizsardzības troses montāža;
 • OPGW troses montāžā;
 • OPGW troses savienojuma uzmavu montāža, un pieslēgumu izbūves darbi apakšstacijās.
 • Dažāda veida pārslēguma izbūve 110 kV un 20 kV tīklā, lai realizētu projektu.
 • Pēc noteikta posma vai etapa izpildes izpilddokumentācijas apkopošana, un nodošana;
 • Apgrūtinājumu plānu izstrāde, saskaņošana un ienešana VZD.

Kopējo izbūvējamo balstu skaits visā projektā – 711 (10 000 tonnas), kopējais trases garums no Ventspils līdz Rīgai, ietverot nozarojumu izbūves ~214 km,  kopējais zibensaizsardzības troses un OPGW troses garums pa trasi 249 km.

Kopējā projekta vērtība: 110`535`949,55, SIA “Latvijas Energoceltnieks” objekta vērtība: 44`102`488,85.

Завершены работы по проведению линии электропередач 110 кВ и 330 кВ на Скрундском участке.

Осенью 2018 года ООО “Latvijas Energoceltnieks” провело работы по монтажу ADSS кабеля, что предусматривает проведение линий электропередач (ЛЭП) 110кВ на участке Туме – Броцены, ЛЭП 110 кВ на участке Броцены – Рудбаржи, а также ЛЭП 330 кВ на участке Броцены – Гробиня. Договор между предприятиями “Merks” и “Latvijas Energoceltnieks” заключен в июле 2018 года.

В общей сложности ООО “Latvijas Energoceltnieks” выполнило работы по проведению оптического кабеля ADSS на ЛЭП следующей протяженности:

110 кВ ВЛ № 151 Туме – Броцены – 13,250 км

110 кВ ВЛ №155 Броцены – Рудбаржи – 2,359 км

330 кВ ВЛ № 323 Броцены – Гробиня – 2,160 км

В рамках проекта “Latvijas Energoceltnieks” осуществляет полную разработку технического решения, включая:

 • Информирование собственников земли о планируемых работах;
 • Организацию отключения в сети 330/110 кВ, а при необходимости также на линиях более низкого напряжения, в целях выполнения работ по монтажу оптического кабеля ADSS;
 • Укрепление железобетонных опор 110 кВ дополнительными тяжами с тем, чтобы промежуточные опоры функционировали как опоры анкерного типа для крепления ADSS кабеля;
 • Проведение работ по закреплению оптического кабеля ADSS на анкерных и промежуточных опорах после выполнения монтажа;
 • Проведение и крепление на  опорах наземного оптического кабеля между воздушными линиями 110 кВ № 151 Туме – Броцены, № 155 Броцены – Рудбаржи и воздушной линией 330 кВ № 323 Броцены – Гробиня.
 • Работы по монтажу соединительной муфты;
 • Работы по монтажу концевой муфты средств связи в помещении управления подстанции.

Помимо выполнения работ, ООО “Latvijas Energoceltnieks” должно было определить возможные пути подъезда и согласовать их с государственными органами и частными собственниками земли (гражданами и юридическими лицами).  Необходимость согласования обусловлена тем, что линии электропередач 110 кВ в большинстве проведены вдали от дорог и мест, оборудованных подъездными путями: обычно они проходят вдоль полей, лесных массивов, заболоченной местности и других мест с затрудненным доступом.

Pabeigti darbi 110 kV un 330 kV elektropārvades līniju izbūvē Skrundas posmā

2018. gada rudenī “Latvijas Energoceltnieks” veica ADSS kabeļa montāžas darbus, kas paredz elektropārvades līniju (EPL) izbūvi 110 kV posmā Tume – Brocēni, 110 kV EPL izbūvi posmā Brocēni – Rudbārži, kā arī 330 kV EPL posmā Brocēni – Grobiņa”. Līgums starp “Merks” un “Latvijas Energoceltnieks” tika noslgts 2018. gada jūlijā.

Kopumā “Latvijas Energoceltnieks” veica ADSS optiskās izbūves darbus šāda garuma EPL:

110 kV GL Nr.151 Tume – Brocēni – 13,250 km

110 kV GL Nr.155 Brocēni – Rudbārži – 2,359 km

330 kV GL Nr. 323 Brocēni – Grobiņa – 2,160 km

Projekta ietvaros “Latvijas Energoceltnieks” veic pilna tehniskā risinājuma izstrādi, kurā tika ietverta:

 • Zemes īpašnieku informēšana par plānotiem darbiem;
 • Atslēgumu organizēšana 330/110 kV tīklā, un nepieciešamības gadījumā zemāka sprieguma līnijās, lai veiktu ADSS optiskā kabeļa montāžas darbus;
 • 110 kV dzelsbetona balstu nostiprināšana ar papildus atsaitēm, lai dzelsbetona starpabalsti darbotos kā enkurbalsta tipa balsti ADSS kabeļa nostiprināšanai;
 • Pēc montāžas darbiem ADSS optiskā kabeļa nostiprināšanas darbi enkurbalstos un starpbalstos;
 • Starp 110 kV gaisvadu līnijām Nr. 151  Tume – Brocēni, Nr. 155 Brocēni – Rudbārži un 330 kV gaisvadu līnijas Nr. 323 Brocēni – Grobiņa zemes optiskā kabeļa izbūve un nostiprināšana par balstu konstrukcijām;
 • Savienojuma uzmavu montāžas darbi;
 • Gala uzmavu montāžas darbi apakšstacijas vadības telpā sakaru iekārtās.

Papildus veicamajiem darbiem “Latvijas Energoceltniekam” bija jānodrošina arī iespējami piebraucamo ceļu saskaņošana un atrašana, vienojoties ar valsts institūcijām, privātajiem zemes īpašniekiem un juridiskajiem zemes īpašniekiem. Saskaņošana bija nepieciešama, jo 110 kV elektropārvades līnijas lielākoties nav būvētas gar ceļiem vai piebraucamām vietām, bet tieši pretēji – lauku, mežu masīviem, pārpurvotām vietām u.c. vietām, uz kurām ir apgrūtināta piekļuves vieta.

Раймонд Вейонис во время рабочего визита в регионы осмотрел новостройку мультифункционального зала Резекненского техникума

7 декабря этого года президент Латвии Раймонд Вейонис во время рабочего визита в регионы посетил Резекне, где встретился с воспитанниками и педагогами Резекненского техникума, а также осмотрел помещения Резекненского техникума и новую пристройку к его спортивному залу.

В помещениях первого этажа новостройки предусматривается расположить мультифункциональный зал, сцену, раздевалки, душевые, туалеты и медпункт. В свою очередь, в помещениях второго этажа будут обустроены холл, балконы, рабочее помещение тренеров, тренажёрный зал и кабинеты образования по интересам.

Договор о строительстве нового мультифункционального зала в Резекне, на улице Вароню, 11а, в мае 2017 года Резекненский техникум заключил с ООО «Latvijas Energoceltnieks».

В рамках проекта уже осуществлены две очереди. В качестве первой очереди была возведена постройка учебных и пищевых учебных лабораторий Резекненского техникума. Во вторую очередь была проведена реконструкция корпуса служебной гостиницы техникума, он был утеплён, заменены окна.

В настоящее время активно идут работы по благоустройству: производится отделка потолков, стен, пола и лестниц – покраска, оклейка плиткой, укладка линолеума; в зале уложен паркет из ясеня. В здании уже установлено необходимое оборудование – радиаторы отопления, раковины со смесителями, унитазы, душевые рожки со смесителями, а также осветительные приборы. В зале уже заняли своё место защитные перила, конструкции баскетбольных корзин, игровое табло, канаты для лазанья.

Работы по сооружению новостройки Резекненского техникума планируется завершить в четвёртом квартале 2018 года. Общие расходы на проект составляют 3 968 957,00 евро, из этой суммы Европейский Фонд регионального развития профинансировал 3 373 613,45 евро, государственный бюджет Латвии – 595 343,55 евро.