SIA “STREK” Universāls ģenerālkravu un beramkravu pārkraušanas komplekss Rīgas brīvostā, Krievu salā, Zilā ielā 25

Pasūtītājs A/S "A.C.B."
Laiks 2017-2018

Projekta mērķis: SIA “STREK” akmeņogļu pārkraušanas operāciju pārvietošana no Andrejsalas uz Krievu salu.

LEC ieguldījums: 10 kV elektroapgādes tīklu izbūve – 7000 m  transformatoru apakšstaciju 10/0,4 2×1000 kVa piegāde un montāža – 3 komplekti, esošo apgaismojuma mastu H=28m pārvietošanas  – 3 komplekti, 0,4 kV kabeļu līniju izbūve un pārvietošanas – 2000 m

Izaicinājumi vai problēmas, kas tika atrisinātas: Ņemot vērā projekta apjomu un specifiku, lielākais izaicinājums projekta īstenošanā ir nemitīgu projekta izmaiņu ieviešana no pasūtītāja puses, tāpēc ļoti būtiski projekta realizēšanā ir efektīva, pārdomāta darbu plānošana un uzraudzība, kā arī komunikācija ar pasūtītāju un iesaistītajiem projektētājiem, kas veic projekta izmaiņas. Šobrīd veiksmīgās sadarbības dēļ gan ar pasūtītāju, gan ar projektētājiem visas līdz šim esošās problēmas veiksmīgi atrisinātas un turpinām veiksmīgu projekta realizāciju.

Projekta priekšrocības, plusi: Tiks atslogots pilsētas centrs no ogļu pārvadāšanas pa dzelzceļu, kā rezultātā tiks samazināts ogļu putekļu piesārņojums Rīgas centrā un uzlabota vides kvalitāte pilsētā.

Projekta realizētāja komentāri: Esam lepni, ka SIA „Latvijas Energoceltnieks” ir bijusi iespēja jau vairākās kārtās piedalīties projekta „Krievu sala” attīstībā un mūsu vārds pieder pie šī vērienīgā un Rīgas pilsētas attīstībā un vides kvalitātes uzlabošanā tik ļoti nozīmīgā projekta realizētājiem.

Pasūtītāja atsauksmes: Gan termiņu, gan darbu izpildīšanas kvalitātes ziņā A/S „A.C.B.” pilnībā apmierināts ar SIA „Latvijas Energoceltnieks” sniegumu šī projekta realizācijā, veiksmīgi turpinām sadarbību arī citos projektos, piemēram, šobrīd uzsākta elektrotīklu izbūve projektā „Salu tilts II kārta”.

Citas interesantas lietas, tehnoloģijas vai piezīmes: Projekta pamatā veicām jau ierastus darbus un izmantojām zināmas tehnoloģijas, taču ārpus jau ierastā veicām apgaismojuma mastu, kuru augstums sasniedz 28 metrus, pārcelšanu, kurā ietilpa arī jauno pamatu betonēšanas darbi. Pirms jauno pamatu betonēšanas tika veikti vairāki vibrāciju mērījumi gan pašu pāļu dzīšanas vietās, gan fona vibrācijas ietekme (vieglo auto kustība, pāļu dzinēju pārvietošanās, Tallink prāmja kustība Daugavā) pāļu dzīšanas laikā, lai pārliecinātos, kā tas iedarbojas uz piestātni. Ikdienā darbus ar šādu specifiku neveicam, tāpēc šī noteikti bija interesanta pieredze.

Projekta vērtība: 1 143 341.16 EUR

Atpakaļ