13.01.2016

Maijā tiks uzsākta Rīgas HES hidroagregātu rekonstrukcija, kurā darbus veiks arī SIA „Latvijas Energoceltnieks”

Maijā tiks uzsākta Rīgas HES hidroagregātu rekonstrukcija, kurā darbus veiks arī SIA „Latvijas Energoceltnieks”

Daugavas HES ir Latvijā svarīgākās energobūves, kuru pilnīgā rekonstrukcijā AS „Latvenergo” šobrīd iegulda 200 miljonus eiro. Nomainot visus hidroagregātus, Latvija vēl vismaz tuvākos 40 gadus gūs saimniecisku labumu, pieaugot to jaudai un elektroenerģijas izstrādes efektivitātei.

Rīgas HES apjomīgo rekonstrukcijas darbu laikā paredzēts atjaunot novecojušās iekārtas, paaugstinot to darbības drošību un būtiski kāpinot HES efektivitāti. Jau rekonstrukcijas procesa gaitā HES efektivitātes rādītāji tiks uzlaboti, bet pēc rekonstrukcijas Rīgas HES gadā saražos par aptuveni 20 GWh vairāk elektroenerģijas nekā līdz šim, kas atbilst Bauskas pilsētas gada patēriņam. Rekonstrukcijas projekta mērķis ir nodrošināt drošu, efektīvu, ilgstošu un konkurētspējīgu Rīgas HES darbību kopējā enerģētiskajā sistēmā – brīvā elektroenerģijas tirgū. Rīgas HES hidroagregātu nomaiņu paredzēts noslēgt līdz 2022. gada 1. aprīlim.

SIA „Latvijas Energoceltnieks” var lepoties, ka piedalīsies tik vērienīga projekta realizācijā, kā ietvaros veiks Rīgas HES hidroagregātu rekonstrukciju 7.gadu laikā atjaunojot 6 hidroagregātus.

Atpakaļ